Соцмережа Х Ілона Маска продає верифікаційні “сині галочки” представникам терористичних груп

Соціальна мережа Х, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску, надала сині галочки акаунтам, пов’язаним з членами терористичних організацій. За 8 доларів на місяць така позначка дозволяє публікувати довші пости та краще просувати їх.

Про це йдеться у звіті некомерційної організації Tech Transparency Project (TTP).

За даними TTP, синю позначку купив обліковий запис «Ансар Аллах» («Хусити»). Це терористичне угрупування нападає на кораблі в Червоному морі та перешкоджає міжнародному судноплавству.

Ще один обліковий запис із позначкою верифікації мав ім’я та зображення профілю Хасана Насралли — голови ліванського угрупування «Хезболла», яке в США визнають терористичним. Аналітики зазначають, що він пройшов «перевірку особи» — послугу, яку X пропонує преміумпідписникам, щоб запобігти випадкам, коли хтось видає себе за іншу людину.

Загалом організація виявила 28 облікових записів X із синіми галочками, пов’язаних із людьми та організаціями, які перебувають під санкціями США. Це іранські та російські державні ЗМІ, російський «Тінькофф Банк», група бойовиків, яких підтримує Іран, син зведеного брата і радника покійного іракського лідера Саддама Хусейна тощо.

Через кілька годин після публікації звіту соцмережа X прибрала всі згадані сині галочки та призупинила акаунт бойовиків Harakat al-Nujaba, які спонсоруються Іраном.

Соцмережа публічно відповіла, що «має надійний і безпечний підхід до монетизації» і дотримується юридичних зобов’язань. В X заявили, що кілька акаунтів зі звіту прямо не зазначені у санкційних списках, а деякі — просто мали галочку, без інших послуг, які підпадають під обмеження. Попри це представники соцмережі запевнили, що за потреби вживуть заходів.

Джерело glavnoe

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше