SpaceX готується до глобальних випробувань стільникової системи Starlink
Компанія SpaceX Ілона Маска (Elon Musk) розпочала підготовку до глобальних випробувань системи супутникового стільникового зв’язку Starlink. Як повідомляє ресурс PCMag, компанія направила до Федеральної комісії зі зв’язку (FCC) США запит на видачу дозволу на проведення тестування системи у низці країн за межами США, включаючи Австралію, Канаду та Японію.
Згідно з документами, випробування стільникової технології Starlink мають розпочатися за межами США першого травня і продовжаться протягом 180 днів. В рамках випробувань SpaceX безпосередньо надаватиме інтернет-з’єднання із супутників з підтримкою технології Direct to Cell на звичайні смартфони.
У США SpaceX планує надавати широкосмуговий зв’язок через мережу оператора AT&T. В інших країнах компанія укладає угоди про співпрацю з місцевими операторами зв’язку з метою використання їхнього ліцензованого радіочастотного спектра для надання інтернет-доступу їх клієнтам. У неї вже укладено угоди з сімома операторами, включаючи Rogers у Канаді, Optus в Австралії та KDDI у Японії.
У документі, спрямованому до FCC, компанія повідомила про можливість розширення тестування стільникового зв’язку Starlink на чотири інші ринки, включаючи Нову Зеландію, Чилі, Перу та Швейцарію. Але до цього їй потрібно буде отримати дозвіл на проведення випробувань «від відповідних місцевих адміністрацій».
«Тестування буде продовжуватися доти, доки SpaceX не отримає комерційного дозволу на надання додаткового покриття з космосу від комісії та відповідної місцевої адміністрації», — зазначила SpaceX у документації FCC.
Наприкінці минулого місяця компанія отримала дозвіл FCC на розширення тестування стільникового зв’язку Starlink у США, включаючи Каліфорнію, Вашингтон, Техас та Гаваї. Протягом наступних кількох місяців SpaceX планує запустити до 840 нових супутників Starlink із підтримкою Direct to Cell.
Цілком можливо, що вже цього року, після схвалення FCC, нова послуга Starlink стане доступна для клієнтів оператора T-Mobile. Спочатку сервіс підтримуватиме лише обмін текстовими повідомленнями, а підтримка дзвінків з’явиться, мабуть, наступного року.