SpaceX показала рятівну гірку для евакуації астронавтів у разі аварії (відео)

SpaceX наразі перебуває на завершальному етапі сертифікації другого майданчика для космічних запусків. Його введення в експлуатацію допоможе зменшити перевантаженість космодрому та розширить можливості компанії відправляти астронавтів у космос.

Досі у Космічному центрі NASA імені Кеннеді був лише один майданчик, сертифікований для запуску місій з екіпажами, — стартовий комплекс 39А. Але наявність нового місця запуску дає NASA та SpaceX більшу гнучкість під час планування місій, зменшуючи навантаження на команду. SpaceX прагне модернізувати другий майданчик — SLC-40 (Pad 40) — на мисі Канаверал, щоб збільшити можливості запуску пілотованих місій.

Минулої осені SpaceX встановила трап для доступу екіпажу до пускової вежі на SLC-40. Це ключовий елемент інфраструктури, який дозволяє астронавтам займати місця у космічному кораблі Dragon. Крім того, була встановлена нова система швидкої аварійної евакуації екіпажу в разі виникнення непередбачених проблем, які становлять загрозу для життя.

«Ця система, що схожа на довгу помаранчеву гірку, допоможе SpaceX масштабуватися до більших веж і космічних кораблів, на кшталт Starship», — зазначив віцепрезидент із запусків Кіко Дончев.

Dragon 2 vertical on pad 40 for the first time pic.twitter.com/MMg3QCTVLy

— SpaceX (@SpaceX) March 19, 2024

Під час інтеграції Pad 40 для пілотованих запусків SpaceX керівник з інтеграції запуску в програмі комерційних екіпажів NASA Деніел Форрестал зазначив: «Десять років тому нам би таке навіть не снилося. Одним із найбільших обмежень для запуску була доступність майданчика. Адже тут, на Космічному узбережжі та в Кеннеді, бізнес розвивається завдяки SpaceX та іншим компаніям, що проводять запуски. Перетворення пускового майданчика SLC-40 надає нам більше гнучкості».

Джерело universemagazine

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше