SpaceX розробляє мережу шпигунських супутників за контрактом з американською розвідкою
Компанія SpaceX створює мережу з сотень шпигунських супутників на замовлення американського розвідувального агентства, за контрактом, який залишається у таємниці, повідомили у Reuters. Цей проєкт показує зміцнення зв’язків між компанією Ілона Маска та національними безпековими агентствами незадовго до виборів в США.
Під керівництвом бізнес-одиниці SpaceX під назвою Starshield будується супутникова мережа за контрактом на суму 1,8 мільярда доларів, підписаним ще у 2021 році з Національним відомством розвідувального спостереження (NRO), що є розвідувальним агентством, яке керує шпигунськими супутниками США. Це демонструє залученість SpaceX до проєктів американської розвідки та військових і підкреслює глибоке інвестування Пентагону в широкі системи супутників на низькій навколоземній орбіті, які мають на меті підтримку наземних військ.
За словами джерел, програма має на меті значно покращити здатність уряду та військових США швидко виявляти потенційні цілі майже в будь-якій точці Землі. Контракт свідчить про зростаючу довіру розвідувальної спільноти до компанії, власник якої мав суперечки з адміністрацією Байдена, зокрема, через блокування використання супутникового зв’язку Starlink у війні в Україні.
За даними Reuters, це вперше стає відомо що контракт SpaceX призначений для створення потужної нової шпигунської системи зі сотнями супутників, що мають здатність здійснювати пряму трансляцію Землі та можуть діяти як єдиний організм на низьких орбітах, і що розвідувальне агентство, з яким співпрацює компанія Маска, є NRO.
Reuters не змогло встановити, коли нова мережа супутників стане оперативною, і не змогло з’ясувати, які інші компанії беруть участь у програмі. SpaceX, найбільший оператор супутників у світі, не відповів на кілька запитів щодо коментарів щодо цього контракту, своєї ролі в ньому та деталей запуску супутників.
NRO у своїй заяві визнало свою місію з розробки складної супутникової системи та свої партнерства з іншими урядовими агентствами, компаніями, науково-дослідними інститутами та країнами, але відмовилося коментувати знахідки Reuters щодо масштабу участі SpaceX у цих зусиллях.
Нагадаємо, що SpaceX неодноразово виводило на орбіту секретні супутники та кораблі на замовлення уряду США та Пентагону. Також, супутникова мережа інтернету Starlink показала неабияку ефективність на полі бою в Україні здебільшого завдяки винахідливості українців, які не тільки спромоглись вносити деякі корективи в конструкцію антен Starlink а й вести бій майже в реальному часі та спроможність керувати дронами на великій відстані. Також, хочемо зазначити, що конструктивні елементи, які українці робили з антенами на полі бою, компанія Starlink внесла як оновлення до своїх нових антен. Зокрема, це стосується конекторів та прибирання поворотного механізму.
Війна в Україні показала, що проста, надійна супутникова мережа може зробити дуже багато на полі бою та мати ключову перевагу над ворогом.
Як повідомляється, запланована мережа Starshield буде дещо відрізнятися від Starlink, але, очевидно, в базі буде той самий Starlink з покращеннями та додатковим обладнанням яке буде здатне показувати картинку якоїсь ділянки планети в режимі реального часу.