SpaceX успішно запустила на орбіту 22 супутники Starlink із космодрому в Каліфорнії

Команда SpaceX запустила чергову партію своїх інтернет-супутників Starlink. Ракета Falcon 9 з 22 кораблями Starlink стартувала з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії 2 квітня о 02:30 за київським часом.

Про це повідомляє Space.

Погана погода зірвала дві попередні спроби запуску. Цього разу погода посприяла, і Falcon 9 покинув майданчик.

Якщо все піде за планом, перший ступінь Falcon 9 повернеться на Землю і вертикально приземлиться приблизно через 8,5 хвилини після запуску. Ця посадка відбудеться на палубу безпілотного корабля Of Course I Still Love You у Тихому океані.

Згідно з описом місії SpaceX, це буде 15-й запуск і посадка цього ракетоносія. Розгінний ступінь Falcon 9 продовжить переміщення 22 супутників Starlink на низьку навколоземну орбіту (LEO), де вони будуть розгорнуті приблизно через 62 хвилини після старту.

Запуск Falcon 9 переносився двічі через погані погодні умови

Перенесений запуск був 32-м польотом Falcon 9 у 2024 році та 21-м, присвяченим створенню мегасузір’я Starlink. Натепер SpaceX запустила 6,1 тис. супутників Starlink, 5,6 тис. з яких продовжують працююти, за словами астрофізика та супутникового трекера Джонатана Макдавелла.

Ці вже приголомшливі цифри будуть зростати й надалі. SpaceX має дозвіл на розгортання 12 тис. кораблів Starlink на LEO і подала заявку на схвалення ще 30 тис.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше