SpaceX відзначає 300-ту успішну посадку ракети Falcon 9

SpaceX продовжує свій шлях удосконалення космічних технологій та досягнення чергового рекорду — 300-та успішна посадка першого ступеня ракети Falcon 9. Ця подія стала ще одним підтвердженням успішного впровадження ідеї повторного використання ракетних ступенів, значно зменшивши вартість та підвищивши частоту запусків.

Зі стартом у вівторок о 18:17 за східним часом з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді, місія SpaceX вивела на орбіту чергові 23 супутники Starlink. Подію транслювали у прямому ефірі в соціальних мережах, де всі могли спостерігати за успішною посадкою на безпілотний корабель Just Read the Instructions в Атлантичному океані.

За роки, що минули з першої посадки у 2015 році, SpaceX виправила ранні недоліки, коли ракети приземлялися занадто жорстко або перекидалися. Перший ступінь ракети, що виконав посадку у вівторок, раніше брав участь у дев’яти місіях, демонструючи надійність і довговічність ракет-носіїв Falcon 9. Ця ракета-носій вже запускала Crew-6, SES O3b mPOWER, USSF-124 та п’ять місій Starlink.

Нагадаємо, що нещодавно компанія встановила ще один рекорд, а саме одна і та ж ступінь Falcon 9 зробила 20 успішних запусків та приземлень.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск особисто привітав команду зі значущим досягненням, яке свідчить про реальність швидкого збільшення кількості запусків. З урахуванням темпів розвитку компанії, 400-та посадка може відбутися значно швидше, ніж очікувалося, підкреслюючи стійкий прогрес в освоєнні космосу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше