SpaceX вивела на орбіту супутник Maxar з модулем NASA TEMPO за $90 млн

Його будуть використовувати для відстеження забруднень повітря в Північній Америці

Компанія SpaceX виконала 23-й успішний пуск із початку 2023 року. Ракета Falcon 9 вивела на орбіту супутник Intelsat40e компанії Maxar Technologies.

Пуск відбувся 7 квітня о 07:30 (EET). Це був четвертий старт для першого ступеня, який повернувся до Землі та здійснив посадку в Атлантичному океані. Там на нього чекала безпілотна платформа A Shortfall Of Gravitas. Це сталося через 9 хвилин після пуску.

Приблизно за пів години після запуску Intelsat40e був доставлений верхнім ступенем ракети Falcon 9 до місця призначення, звідки він продовжив рух своїми силами. Супутник розташований на висоті 36 000 км від екватора. Його положення щодо Землі змінюватися не буде. Це дасть змогу космічному апарату робити знімки над Північною Америкою.

Для розпізнавання забруднень Intelsat40e був обладнаний модулем Tropospheric Emissions Monitoring of Pollution (TEMPO). Він розроблений Національним управлінням з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) спільно з компанією Ball Aerospace. Космічне агентство заплатить за програму $210 млн, хоча сам інструмент коштує $90 млн.

TEMPO працюватиме щонайменше 20 місяців. Принаймні, на такий термін розрахована основна місія модуля. Що стосується супутника Intelsat40e, його термін служби розрахований на 15 років.

 

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше