Спеціалізоване харчування для котів з особливими потребами: від алергії до старіння
Коти – це вибагливі тварини. Їхні харчові потреби залежать від породи, віку, розміру, стану здоров’я, способу життя. Тому, обираючи готовий корм для домашнього улюбленця, варто звертати увагу на його склад. Найкращі продукти для чотирилапих друзів пропонує інтернет-магазин зоотоварів «Petslike» https://petslike.ua/ru/category/koti/goduvannia-petslike. Пухнастикам цей корисний раціон точно сподобається!
Як годувати котів з харчовою алергією
Якщо ваш кіт страждає від алергії, варто ретельно стежити за його харчуванням. В першу чергу, необхідно вивести з раціону той протеїн, який не переноситься його організмом. В більшості випадків, це білковий інгредієнт: куряче м’ясо, яловичина, риба, яйця чи молоко. Для чутливих вихованців підійде лікувальний корм преміального класу, з підтвердженою безпечністю та натуральністю. Радимо обирати дієтичні гранули, фарш або мус, що не містять компонентів, здатних викликати алергічні реакції. Водночас в складі мають бути поживні компоненти для підтримки стабільної роботи імунної системи.
Що має їсти кішка з надмірною вагою
Для тварин, схильних до ожиріння, знадобляться спеціальні корми, багаті легкозасвоюваними білками для підтримання м’язової маси, якісними вуглеводами та оптимальним рівнем жирів. Калорійність має бути підібрана з урахуванням швидкості набору ваги. Критерії вибору корму:
- норми білків, вуглеводів і жирів точно розраховані;
- білки лише тваринного походження;
- наявність рослинної клітковини;
- помірна кількість кальцію та фосфору;
- відсутність смакових і ароматичних добавок.
Як підібрати раціон для вагітної кішки
Вагітні кішки потребують більшої кількості калорій. Адже ріст і розвиток плодів вимагає додаткових енергетичних ресурсів. Їжа повинна містити більше білків, вітамінів, мінералів, амінокислот та інших поживних речовин. Вам знадобиться корм, що містить у різних пропорціях м’ясо, злаки, субпродукти рослинного походження, молоко та молокопродукти. Деякі виробники додають різні види морської та річкової риби, водорості, лікувальні трави та інші важливі інгредієнти. Такий багатий склад необхідний, щоб потомство народилося здоровим. Правильно підібраний раціон повністю втамує апетит тварини.
Який корм обрати для стерилізованих та кастрованих котів
Видалення органів, що виробляють статеві гормони, назавжди змінює організм котика. Доки обмін речовин перебудовується, турботливий господар має забезпечити улюбленцю бездоганне харчування, що включає:
- Високий вміст амінокислот: DL-метіоніну, L-лізину та L-карнітину.
- Насичені, моно ненасичені та поліненасичені жирні кислоти у рівній кількості.
- Збалансований вміст кальцію та фосфору.
Для цього в складі корму має бути м’ясо кролика, жир птиці та лосося. Щоб не допустити появу та розмноження мікроорганізмів сечостатевих шляхів, знадобляться нутрієнти природного походження, такі як журавлина. Ромашка, ехінацея та шипшина сприятимуть загальнозміцнювальному ефекту.
Харчування, що продовжить життя зрілого кота
Якщо вашому пухнастику виповнилося 11 років, це означає, що в нього настав поважний вік. У цьому віці імунна та травна системи працюють менш ефективно, суглоби зношуються, шерсть втрачає шовковистість, погіршується нюх та слух. Щоб сповільнити старіння організму, варто змінити раніше сформований раціон. Збільште в щоденному меню порції вологих кормів. Вони м’якші, ніж сухі, а тому не провокуватимуть стоматологічних проблем. У їх складі набагато більше води, що забезпечить збільшену потребу тварини в рідині. Залежно від призначення, вологий корм для котів буває:
- від волосяних грудочок;
- для поліпшення структури шерстинок;
- для здоров’я сечовивідної системи;
- для профілактики ниркової недостатності;
- для профілактики панкреатиту;
- від діабету.
Правильне збалансоване харчування – запорука здоров’я, енергійності та довголіття домашніх улюбленців. Подбайте про свого кота – подаруйте йому поруч з вами щасливе та довге життя!