США інвестують 17 мільярдів у нові перехоплювачі міжконтинентальних балістичних ракет

Lockheed Martin виграла контракт вартістю 17 млрд доларів на розробку нової ракети — перехоплювача міжконтинентальних балістичних ракет для США.

Про це повідомляє видання Reuters.

Агентство протиракетної оборони США обрало Lockheed Martin переможцем конкурсу та найближчими днями укладе контракт на суму 17 мільярдів доларів на розробку зенітної ракети нового покоління для вдосконалення наявної системи протиракетної оборони GMD.

У межах проєкту модернізації національної системи ПРО, окрім ракетної компоненти, також буде оновлена мережа радарів та супутнє обладнання.

Хоча тривалість контракту залишається нерозголошеною, інсайдери видання очікують, що перший перехоплювач надійде у дослідну експлуатацію вже у 2028 році.

 

Завантаження ракети шахтного базування комплексу ПРО Ground-Based Midcourse Defense (GMD)

NGI (Next Generation Interceptor) — це проєкт американської аерокосмічної корпорації Lockheed Martin з розробки протиракетного перехоплювача великої дальності нового покоління для національної протиракетної системи Ground-Based Midcourse Defense (GMD).

Ракета шахтного базування призначена для заатмосферного перехоплення міжконтинентальних балістичних ракет. Працюючи у комплексі GMD, новий перехоплювач має стати першим ешелоном протиракетної оборони США.

Хід та деталі розробки тримаються у таємниці, однак відомо, що проєкт був запущений у 2019 році в межах конкурсу Агентства протиракетної оборони. У 2023 році був завершений етап розробки дизайну перехоплювача, який затвердила комісія Агентства.

Свого часу у компанії інформували, що перспективний перехоплювач працюватиме за поліпшеною технологією «hit-to-kill», котра передбачає гарантоване ураження шляхом прямого зіткнення кінетичної бойової частини перехоплювача з ворожою ракетою.

Реалізація принципу «hit-to-kill», що гарантує збиття цілі з курсу та її фізичне руйнування, означає використання у ракеті, зокрема, активної радіолокаційної системи наведення.

У Lockheed Martin також демонструють очікуваний зовнішній вигляд перспективної ракети-перехоплювача, що розробляється в межах програми NGI.

Графічне зображення перспективного перехоплювача Lockheed Martin NGI

Наразі зі схвалення Агентства протиракетної оборони, Lockheed Martin перейшла до фази детального проектування, що передбачає тестування апаратних та програмних елементів NGI.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше