США можуть обмежити доступ Raiffeisen Bank до фінансової системи через діяльність у росії

Американське Міністерство фінансів попередило австрійський Raiffeisen Bank International про можливість обмеження доступу до американської фінансової системи, якщо банк продовжить свою діяльність у росії. Про це повідомляє Reuters на основі листа від заступника міністра Уоллі Адейемо, відправленого банку 6 травня.

Адейемо виразив занепокоєння щодо угоди Raiffeisen з російським олігархом Олегом Дерипаскою про викуп частки у будівельній компанії Strabag, що стало приводом для озвучення попередження. Реакція банку була швидкою — через два дні RBI повідомив про рішення вийти з цієї угоди та заявив про зменшення своєї діяльності у росії.

Мінфін США продовжує висловлювати побоювання щодо діяльності Raiffeisen в росії, наголошуючи на тому, що розширення банку суперечить його попереднім обіцянкам перед американським урядом. За словами Адейемо, такі дії збільшують ризики для національної безпеки США, що може спонукати до вжиття заходів проти банку.

Речник Raiffeisen в коментарі Reuters зазначив, що банк вже значно скоротив свою присутність у росії та вжив заходів для зниження санкційних ризиків. Він також повідомив про плани продовження деконсолідації російської дочірньої компанії.

Ця ситуація відбувається на тлі більш широких вимог Європейського центрального банку до Raiffeisen про прискорення процесу згортання бізнесу в росії. Банк обіцяв розпочати цей процес влітку, з метою уникнути додаткових комплікацій у своїй міжнародній діяльності.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше