США розглядають можливість створення системи “Мертва рука” для стримування ядерної агресії рф або Китаю

У США ведуться дискусії на тему необхідності створення системи “Мертва рука”, яка могла б автоматично завдати ядерного удару у відповідь на атаку з боку рф або Китаю.

“Мертва рука” – це комплекс, здатний автоматично запустити ядерний удар, навіть якщо всі люди, які приймають рішення, загинули або недієздатні.

Навіщо США потрібна “Мертва рука”

Загроза з боку росії та Китаю: росія і Китай модернізують свої ядерні арсенали, і США можуть відставати в цих перегонах.

Обмежений час на ухвалення рішення: у разі ядерного нападу у президента США буде всього 10 хвилин, щоб розібратися в ситуації і віддати наказ.

Ненадійність: наявний нині комплекс управління ядерним арсеналом США (AN/USQ-225) може бути вразливим.

Як може працювати “Мертва рука” у США

Штучний інтелект: система може використовувати алгоритми ШІ, щоб прорахувати всі можливі сценарії ядерного удару.
Прискорення ухвалення рішень: система може допомогти президенту США швидше “дати добро” на нанесення удару у відповідь.
Асиметрична відповідь: “Мертва рука” може допомогти США асиметрично надолужити відставання від росії та Китаю в ядерній сфері.

Важливо зазначити, що автори задумки War on the Rocks не пропонують повністю віддати ШІ право ухвалювати рішення щодо ядерного удару (система має лише прискорити процес ухвалення рішень у критичній ситуації).

Створення “Мертвої руки” у США – це складне питання, яке має як прихильників, так і противників. Прихильники вважають, що система може зробити Штати більш захищеними від ядерного нападу. Їхні опоненти побоюються випадкового удару атомною зброєю в разі якогось збою.

Дискусія про доцільність створення в США “Мертвої руки” триває.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше