США розробляють дозвукові БПЛА-мішені нового покоління зі швидкістю 1225 км/год

БПЛА BQM-177A імітує поведінку протикорабельної ракети і оснащений засобами радіоелектронної боротьби. Він потрібен для тренування екіпажів кораблів і літаків ВМС США.

Військово-морські сили США розмістили нове замовлення у компанії Kratos Defense & Security Solutions Inc. на виготовлення дозвукових дронів-мішеней BQM-177A і сенсорів, щоб екіпажі військових літаків і кораблів ВМС могли тренуватися збивати протикорабельні ракети, передає видання Мilitary aerospace.

BQM-177A — це дозвукова безпілотна повітряна ціль нового покоління, що імітує поведінку і радіолокаційну ефективність динамічних, дозвукових протикорабельних крилатих ракет. БПЛА може розвивати швидкість понад 0,95 Маха (трохи менше ніж 1225 км/год, — ред.), висота його польоту сягає 2 м над землею, 3 м над водою.

Безпілотник має у своєму розпорядженні внутрішні та зовнішні датчики для оцінки близькості, ідентифікації “свій-чужий”, систему активного радіочастотного посилення, засоби радіоелектронної боротьби тощо. BQM-177A був створений на базі літака Kratos BQM-167X і оснащений вбудованим турбореактивним двигуном MicroTurbo TR-60-5+. Що стосується його габаритів, то вони такі:

  • довжина 5 м;
  • розмах крил 2 м;
  • вага 281 кг із паливом і корисним навантаженням.

Представники командування повітряних систем ВМС США оголосили про укладення контракту на суму 57,7 млн доларів США з підрозділом безпілотних систем Kratos. Відомо, що моделі BQM-177A будуть направлені на військові бази 5-ма партіями. Загалом фахівці з Kratos Defense & Security Solutions Inc. побудують 70 дозвукових безпілотників-мішеней для проведення навчань.

Також, згідно з умовами контракту, розробники повинні будуть поставити 55 установок для запуску дронів і всю необхідну інформацію про пристрої для ВМС США, збройних сил Канади та Австралії.

Видання нагадує, що прототипи БПЛА-мішеней BQM-177A було розроблено 2016 року. Два роки потому ВМС замовили 45 таких безпілотників для тестів, і тільки минулого року компанія перейшла на повномасштабне виробництво.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше