США ризикують втратити перевагу в радіоелектронній боротьбі перед загрозами від Росії, попереджають військові США

На конференції SOF Week у Тампі, Флорида, генерал-лейтенант армії США у відставці Майк Нагата, який колись керував спецопераціями на Близькому Сході, висловив стурбованість щодо поточного стану американської радіоелектронної боротьби. Він заявив: “Сполучені Штати ‘все ще відстають’ від своїх потенційних супротивників у цій критично важливій галузі”.

Нагата наголосив на серйозності проблеми, стверджуючи: “Розрив між тим, де повинні бути Сполучені Штати, і тим, де ми є, на мій погляд, продовжує розширюватися не всюди, але в дуже багатьох місцях”. Він закликав США до більшої креативності у використанні радіотехнологій для відновлення свого домінування в радіоелектронній війні.

Засоби РЕБ відіграли ключову роль у війні росії проти України, зокрема у дистанційному шифруванні GPS-координат. Росія використовувала свої можливості РЕБ для ефективного виведення з ладу дорогих високоточних озброєнь, переданих Україні від США, включаючи артилерійські снаряди Excalibur із GPS-наведенням, ракети JDAM та ракетні комплекси HIMARS.

За словами двох колишніх спецпризначенців, опитаних виданням Defense One, одна з причин, чому російські технології є кращими, полягає в їхній готовності ігнорувати міжнародні закони, які забороняють глушіння цивільних телекомунікацій. Це дозволило Кремлю зберігати та розвивати свої можливості без обмежень. Цивільні пілоти міжнародних рейсів постійно мають проблеми з координатами які отримуються від системи GPS біля Калінінградської області РФ та над Чорним морем.

США активно вивчають досвід війни в Україні для вдосконалення власних систем радіоелектронної боротьби. Міністерство оборони США інвестувало мільйони доларів у розробку нових систем та технологій, зокрема для захисту GPS, щоб протистояти сучасним викликам у радіоелектронній війні та зміцнити свої оборонні можливості на міжнародній арені. Але, проблемою є те, що починаючи з 80-х років і до 2022 року, вся військова техніка США дуже залежна від GPS.

Джерело Defense One

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше