США спишуть 250 старих бойових літаків

Як повідомляє Департамент оборони США, повітряні сили США у 2025 році планують зняти з озброєння 250 бойових літаків, що стане частиною підготовки до майбутніх закупівель новітніших літальних апаратів.

Що відомо

Одна з головних цілей списання стареньких літаків — вивільнити місце для сучасніших зразків. Наприклад, з цих 250 літаків є 65 важких винищувачів F-15C/D, які використовували з 1979 по 1985 роки. За планом, вони будуть замінені на нові багатоцільові моделі F-15EX.

Також до списку тих, кого відправлять на «пенсію» входять 26 винищувачів F-15E, зокрема через те, що вони мають старі двигуни Pratt & Whitney F110-PW-220. Літаки будуть замінені на більш сучасні моделі з надійнішими двигунами F110-PW-229.

A-10 (Бородавочник)

Ще одним важливим кроком є списання 56 штурмовиків А-10C. Хоча ці літаки відзначаються своєю відносною доступністю, але їхнє застаріле обладнання та обмежений радіус дії роблять їх менш ефективними у сучасних умовах бойових дій.

Не обійшлося і без списання винищувачів F-22, яких приблизно 32 одиниці. Це також пов’язано зі старінням техніки та високими витратами на модернізацію, адже F-22 застосовувалися для тестування нових технологій, які, після покращення та доробок, увійшли в серійні літаки F-35.

F-22

Нагадаємо також: Україна може отримати перші F-16 вже у липні, але кількість літаків обмежена

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше