США випробували безпілотну версію РСЗО HIMARS

У Сполучених Штатах відбулися перші вогневі випробування безпілотної пускової установки ракетної системи HIMARS.

Автономна версія ракетної установки має абревіатуру AML (Autonomous Multi-domain Launcher). Випробування прототипу відбулися минулого місяця на полігоні Юма в штаті Аризона, повідомляє The War Zone. Американська армія розглядає розгортання цієї безпілотної системи як спосіб збільшити свою здатність завдавати ударів по наземних і морських цілях без потреби у великій кількості додаткового персоналу.

Прототип AML побудований на базі артилерійської реактивної системи високої мобільності M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System), але зовні відрізняється відсутністю кабіни для екіпажу. Спереду розташоване моторне відділення та засоби управління.

Безпілотна пускова установка AML (Autonomous Multi-domain Launcher). США, квітень, 2024. Фото: US Army

Система може автономно рухатися за закладеним маршрутом між визначеними точками, зокрема у складі колони.

Також за потреби оператор може керувати пусковою установкою AML, перебуваючи поруч або на невеликій відстані від неї.

Перед проведенням стрільб Армія США випробувала систему в різних режимах. І як стверджується, AML успішно продемонструвала можливості в автономному режимі дістатися до вогневої позиції, рухатися встановленим курсом і виконувати команди керування.

Під час вогневих випробувань безпілотний HIMARS успішно випустив загалом шість навчальних боєприпасів RRPR (Reduced Range Practice Rockets).

AML є лише одним із низки нових наземних засобів ураження великої дальності, які армія США розробляє або вже використовує.

Випробування пускової установки AML у США. Квітень, 2024. Фото: US Army

Пускова AML розроблена для використання тих самих боєприпасів, що й HIMARS і M270 MLRS, а отже здатна застосовувати всі типи 227-мм реактивних снарядів, зокрема різні високоточні ракети сімейства GMLRS, а також тактичні балістичні ракети ATACMS і новітні далекобійні PrSM.

Подібно до M142 систему AML можна перевозити за допомогою військово-транспортного літака C-130 та інших важких літаків.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше