Стелс-арсенал: китайський флот поповнився новим секретним кораблем з 16 ракетами

У Китаї таємничий стелс-корвет, який збудований у китайському місті Ляонань, що в провінції Ляонін, вийшов у відкрите море на ходові випробування.

Фотографії, що з’явилися в соціальних мережах, розкрили існування цього загадкового корвета. Вперше про наявність такого корабля в Китаю стало відомо лише в другій половині 2023 року, а перші нечіткі зображення у відкритому доступі з’явились лише в листопаді минулого року.

Хоча інформація про цей корабель обмежена, наразі відомо, що він має бортове озброєння на 16 ракет й перероблений зенітно-ракетний комплекс HQ-16. та деякі особливості конструкції для забезпечення невидимості. Проте, детальні характеристики, а також його майбутнє озброєння залишаються під питанням.

Видання Naval News зазначає, що стелс-корабель був збудований на тій же верфі, котра до цього вела побудову серії корветів проєкту Type 56 для Військово-морських сил Народно-визвольної армії Китаю. Корабель використовується наразі як «демонстратор технологій», а також як дослідна платформа для відпрацювання перспективних зразків бортового озброєння та апаратури.

Стосовно силової установки, то досі тривають дискусії, адже з однаковою ймовірністю тут може використовуватись як і дизельний, так і газотурбінний чи комбінований двигун. А одна зі світлин у мереж свідчить, що на цьому кораблі взагалі може стояти водометний рушій.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше