Створено підводний дрон Manta Ray, який може довгий час обходитися без заряджання

Компанія Northrop Grumman спільно з Агентством перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA) оголосили про успішний запуск першого повнорозмірного прототипу підводного дрона під назвою Manta Ray. Цей апарат, названий на честь морської риби манти за його унікальну форму, розроблявся з метою виконання тривалих місій під водою без необхідності матеріально-технічної підтримки або технічного обслуговування з боку людини.

Однією з основних задач, поставлених перед інженерами, було значне підвищення енергоефективності дрона, його рухових можливостей, а також збільшення корисного навантаження. Цілі були спрямовані на забезпечення дрона здатністю самостійно працювати протягом тривалих періодів часу, підтримуючи при цьому широкий спектр місій.

Розробники наголосили на важливості комбінації надійної автономії та ефективного керування дроном, що дозволяє апарату працювати незалежно. “Безпілотні підводні апарати, які функціонують протягом тривалого часу без необхідності зовнішнього втручання, відіграватимуть ключову роль у проведенні розвідувальних операцій,” заявив менеджер програми DARPA.

Manta Ray буде оснащено сенсорами для навігації, що дозволяють оминати перешкоди та ідентифікувати потенційні підводні загрози. Ця інформація відіграватиме важливу роль у плануванні місій та розробці стратегій військовими суднами та портами.

Проект Manta Ray відкриває нові перспективи для використання підводних дронів у військових та дослідницьких цілях, зокрема, у сферах розвідки, моніторингу та оборони.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше