Суд Європейського Союзу анулював персональні санкції проти російських мільярдерів Авена та Фрідмана

Суд Європейського союзу задовольнив позов Петра Авена і Михайла Фрідмана, акціонерів “Альфа-Банку”, про їхнє виключення з санкційних списків.

На сайті суду опублікували документ, у якому зазначено, що Суд задовольнив клопотання Авена і Фрідмана і скасовує їхнє перебування в списках обмежувальних заходів на період з 28 лютого 2022 року по 15 березня 2023 року.

Рада ЄС, як вказано в документі, вважає, що Авен і Фрідман пов’язані з іншими підсанкційними людьми, та з самим Володимиром Путіним. За словами Ради, вони надали матеріальну підтримку або фінансові для російських осіб, які приймають рішення, і підтримували дії та політику, які ставлять під загрозу цілісність територіальний суверенітет і незалежність України.

Авен і Фрідман вважали, що докази, надані Радою, не є ні надійними, ні достовірними, а оцінки останньої є помилковими. Суд задовольнив їхнє клопотання.

Суд вважає, що жодна з причин, зазначених у початкових актах, не є достатньо обґрунтованою, і що реєстрація Авена і Фрідмана в списках не було виправдано.

Суд вважає, що підстави, висунуті Радою, не демонструють, що Авен та Фрідман “підтримували дії або політику, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, або що вони надавали матеріальну чи фінансову підтримку російським особам, відповідальним за анексію Криму або дестабілізацію України, або що вони отримували вигоду від цих осіб”.

Протягом двох місяців з моменту повідомлення про рішення суду може бути подана апеляція.

Фрідман і Авен: що відомо

Петро Авен, громадянин росії та Латвії, та Михайло Фрідман, громадянин росії та Ізраїлю, є основними акціонерами Альфа-Груп, конгломерату, що включає Альфа-Банк. Він є одним із провідних банків у росії.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, вони виїхали з росії, але на них наклали санкції ЄС, Британія та США.

Санкції проти обох бізнесменів вводили в період з лютого 2022 року до березня 2023 року.

Навесні 2023 року повідомлялося, що мільярдери хотіли продати свої частки в “Альфа-Банку”, щоб зняти з себе санкції.

Джерело news.online

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше