Супутник NASA виявив мертвого робота на Марсі (фото)

Орбітальний апарат MRO відшукав серед марсіанського пилу виведений з ладу посадковий модуль InSight.

За допомогою марсіанського орбітального апарату NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) вдалося побачити на поверхні Червоної планети мертвого робота, пише Mashable.

Основна мета місії MRO — спостереження за поверхнею Марса в пошуках свідчень присутності води в минулому планети. Також супутник спостерігає за тим, як змінюється Червона планета з часом.

Але цього разу супутнику вдалося сфотографувати мертвий посадковий модуль InSight і його посадковий майданчик, які повільно покриваються марсіанським пилом.

“Ви можете побачити InSight? Списаний посадковий модуль був недавно виявлений орбітальним апаратом. Вивчаючи місце посадки InSight з плином часу, вчені можуть побачити, як швидко накопичується пил, що дає відправну точку для оцінки віку інших поверхневих змін”, — йдеться в повідомленні NASA.

Місія апарата NASA InSight завершилася в грудні 2022 року, через чотири роки досліджень геологічної активності на Марсі. Під час своїх досліджень робот зафіксував понад 1300 марсотрясінь, включно з найсильнішим за весь час роботи апарата. Ці дані довели те, що Марс насправді не мертвий у геологічному розумінні.

Апарату також вдалося проаналізувати ядро планети та передавати щоденні зведення погоди на Марсі.

На відміну від марсоходів Perseverance і Curiosity, які працюють на ядерних двигунах, посадковий модуль InSight покладався на сонячну енергію. Своєю чергою, марсіанський пил, яким засипало сонячні панелі апарата, знизив потужність InSight. Зрештою батареї апарата повністю розрядилися.

Сам апарат можна побачити в центрі зображення, зробленого супутником NASA. Якщо придивитися до знімка, на ньому також можна побачити дві розгорнуті круглі сонячні панелі. Вони розташовані з боків від основного корпусу апарата.

InSight далеко не єдиний апарат, який спочиває на Червоній планеті. Йому компанію складає посадковий модуль Phoenix, марсохід Opportunity, а також марсіанський вертоліт Ingenuity. Також на поверхні Марса можна знайти відпрацьовані шасі та парашути.

Наразі апарат InSight продовжує припадати пилом на плоских екваторіальних рівнинах у регіоні під назвою Рівнина Елізій.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше