Супутниковий нагляд США: нова програма PWSA відстежуватиме гіперзвукові та балістичні загрози від рф та Китаю

У рамках цієї програми видано замовлення на будівництво одразу 54 супутників, що значно підсилять розвідувальні можливості США

Пентагон просувається зі своїм проєктом Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA) і на сьогодні вибрав компанії, які будуть робити супутники для відстежування ворожих ракет наступного покоління. Йдеться про три компанії — L3Harris, Lockheed Martin і Sierra Space, про укладення контрактів з якими оголосив підрозділ Космічних сил із закупівель.

Зображення DSA

Загальна сума, які отримають ці компанії, становить 2,5 млрд доларів, з них найбільше — для L3Harris (919 млн доларів), далі йдуть Lockheed Martin (890 млн доларів) і зрештою Sierra Space (740 млн доларів). Вони виграли у “дійсно конкурентному” конкурсі, в якому загалом брало участь дев’ять компаній, як розповідають у виданні Defense One
Кожна компанія має побудувати всього 18 супутників, з яких 16 призначені для попередження та стеження за балістичними та гіперзвуковими ракетами, і ще два — “попереднього управління вогнем” зі складнішими датчиками для збору даних і передачі інформації на перехоплювачі.

Тобто йдеться загалом про 54 супутники, і це буде більш як половина загальної кількості — всього “десь близько 100 супутників”. Водночас станом на сьогодні Агенція протиракетної оборони США має чотири супутники стеження на орбіті у рамках партії Tranche 0, ще чотири очікують на запуск, і далі йдуть 35 супутників Tranche 1, які надаватимуть операційні можливості для винищувачів.

Загалом Космічні сили планують запустити супутники на низьку навколоземну орбіту до квітня 2027 року у рамках Tranche 2. Разом з тим, усі ці плани залежать від фінансування, яке буде доступне лише у тому випадку, якщо Конгрес ухвалить оборонний бюджет на 2024 рік, як наголошують в Агенції протиракетної оборони.

Інфографіка від DSA

Американська Агенція з протиракетної оборони також працює над супутниками управління вогнем у рамках програми Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor Satellites
(HBTSS), і у цьому напрямку є певні успіхи.Також відомо, що шість супутників цієї програми матимуть камери широкого та середнього огляду для аналізу більших територій і якісніших зображень.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше