Танець тіней: NASA показало приголомшливі кадри сонячного затемнення з космосу

Для спостерігачів із Землі повне сонячне затемнення 8 квітня 2024 року на вузькій смузі землі від Мексики до Канади тривало близько трьох хвилин, але з космосу все виглядало набагато масштабніше й довше. Жменька астронавтів і космонавтів могла довго спостерігати, як тінь Місяця рухається по лику Землі. Щоб це стало можливим завдяки тому, що орбіту МКС багаторазово змінювали останні кілька місяців.

NASA надало відео з борту МКС, в якому зібрані унікальні кадри спостереження за повним сонячним затемненням із космосу. Люди та їхні предки сотні тисяч років спостерігали це грандіозне і лякаюче явище тільки з одного ракурсу. Вихід людини в космос відкрив ще одну грань цього явища, а на будь-яку подію правильно дивитися під усіма можливими кутами – тільки так твориться наука.

Наступне повне затемнення над територією США відбудеться 2044 року. У NASA не хотіли упустити можливості показати людям проходження тіні Місяця по Землі просто зараз. Можливо, у 2044 році астронавти зможуть поглянути на нове затемнення зі ще більш дивовижного ракурсу – з території створеної на той час місячної бази.

Утім, у Європі повне затемнення трапиться набагато раніше – 2026 року. Його можна буде спостерігати з території Гренландії, Ісландії, Іспанії,  та Португалії. Але це буде вже інша історія.

Джерело sciencealert

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше