Технологія Starlink полегшить роботу астрономам
Чи знаєте ви, що є головними ворогами астрономів?
Супутники та космічне сміття — ось головні вороги астрономів. Ці предмети постійно заважають спостерігати за зоряним небом, тому компанія Starlink розробила для своїх супутників спеціальне покриття, яке повинно було зменшити яскравість апарату вдвічі. І як показали останні дослідження, ця технологія виявилася ефективною.
З 2019 року SpaceX регулярно запускає на орбіту одночасно до 60 супутників. Безумовно мережа супутників необхідна, щоб поліпшити життя багатьох людей, що живуть в самих віддалених та ізольованих місцях на Землі. Та вона також має деякі істотні недоліки.
Одна з ключових проблем полягає в тому, що відразу після заходу сонця супутники відбивають велику кількість світла назад на Землю. У ясну ніч будь-який охочий може помітити мерехтливі точки в небі – це і є супутники Ілона Маска. Згідно з дослідженнями 2020 року, якщо SpaceX буде з такою ж періодичністю запускати апарати, то в найближчі роки на небі неозброєним оком стане видно вдвічі більше супутників. Однак набагато гірше, що ці яскраві об’єкти неминуче будуть потрапляти в поле зору наземних телескопів, ставлячи під загрозу якість їх даних.
Після порівняння світлових даних двох апаратів було виявлено, що видима яскравість Darksat була приблизно вдвічі меншою, ніж у звичайного супутника Starlink. Результати дослідження показують, що методи затемнення можуть мати значний вплив на руйнівний характер супутникових мереж, однак поки що цей варіант складно назвати «панацеєю».
Зараз мережа Starlink складається з сотень супутників, але по завершенню робіт вона буде складатися з 42 000 апаратів. Крім того, Starlink не єдина компанія, яка хоче розмістити таку кількість супутників в небі.