Телескоп «Хаббл» зробив приголомшливе фото однієї з найпотужніших зірок в нашій галактиці
24 квітня виповнився 31 рік з моменту запуску орбітальної обсерваторії «Хаббл». В честь цього космічне агентство NASA поділилося новим знімком, зробленим «Хабблом». На ньому зображена одна з найяскравіших зірок в нашій галактиці AG Кіля (AG Carinae).
Її особливістю є туманність навколо, яка була викинута в результаті декількох вивержень, що відбулися за останні 10 років. Ширина цієї туманності – 5 світлових років, що рівнозначно відстані від сонячної системи до найближчої до нас зірки Альфа Центавра.
Що примітно, маса викинутої речовини, котра постала у вигляді туманності, в 10 разів перевищує масу Сонця. За оцінкою вага AG Кіля в 70 разів перевищує вагу нашої батьківської зірки, при цьому життєвий цикл AG Кіля в рази менше.
Оскільки ця зірка є блакитною змінною з різною періодичністю у неї виникають спалахи, які за своєю потужністю можна порівняти з мільйоном Сонць. У зв’язку з цим запаси «палива» зірки швидко виснажуються і живуть вони від 5 до 6 млн років. При цьому період життя таких зірок, як Сонце досягає 10 млрд років. Від нашої системи AG Кіля знаходиться на відстані у 20 тисяч світлових років.
Знімок був зроблений у видимому й ультрафіолетовому діапазоні. Подібне можна зробити тільки під час спостережень з космосу, позаяк світлові хвилі від об’єктів, що знаходяться на такій великій відстані спотворюються, при досягненні поверхні Землі.
Космічна обсерваторія «Хаббл» була виведена на орбіту 24 квітня 1990 року борту шаттла «Дискавері».