Термінали Starlink можна купити на чорних ринках у всьому світі – Bloomberg

Контрабанда супутникових інтернет-терміналів Starlink, створених американською компанією SpaceX під керівництвом Ілона Маска, переросла у глобальну проблему, як повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, пише Forbes.

Це стало особливо помітно в регіонах зі слабким зв’язком, де існує велика потреба у швидкісному інтернеті, наприклад, у Ємені та Судані, де Starlink використовують для ділових та особистих потреб на фоні блокувань інтернету. Венесуела, що зіткнулася з американськими санкціями, також стикається з цією проблемою, хоча офіційно супутники компанії не надають покриття в цій країні.

У Південній Африці торгівля терміналами відбувається через соціальні мережі, де комплекти, активовані в сусідньому Мозамбіку, продаються та переправляються через кордон. Подібні схеми, що дозволяють обходити заборони через міжнародні платіжні системи, використовуються рітейлерами по всьому світу.

SpaceX не має формальних угод з кожною країною про використання Starlink, що робить контроль над розповсюдженням та використанням терміналів складним. Емма Шортіс, старша наукова співробітниця з міжнародних питань та питань безпеки Австралійського інституту, висловила занепокоєння через відсутність відповідальності за доступ до терміналів та їх використання.

Зазначається, що в Казахстані спроби боротьби з нелегальними терміналами лише спричинили зростання їх цін на чорному ринку, не зменшивши попиту.

Щодо використання Starlink російськими військовими, українські військові та ЗМІ повідомляли, що окупанти встановили термінали у своїх підрозділах, зокрема 83-ї десантно-штурмової бригади РФ, що діє на Донеччині. Попри запевнення Ілона Маска, що SpaceX не постачає термінали до росії, українська розвідка вказує на неофіційні канали постачання, зокрема через Дубай та Саудівську Аравію. В результаті, у березні демократи Палати представників США розпочали розслідування, щоб перевірити, чи SpaceX вживала належних заходів для запобігання використанню сервісу росією у війні проти України.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше