Transporter-10: SpaceX успішно вивела на орбіту 53 супутники від різних глобальних компаній (відео)

Компанія SpaceX 5 березня запустила на орбіту велику партію супутників для різних приватних замовників, повідомляє Space.

Місія Transporter-10 стартувала о 00:05 за київським часом зі стартового комплексу 4Е (SLC-4E) на базі Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії.

Ракета-носій Falcon 9 вивела на різні орбіти 53 супутники, серед яких супутник Jackal компанії True Anomaly, різноманітні наносупутники, а також супутник Aires, створений виробником космічних апаратів Apex, який також буде нести кілька корисних навантажень.

Цей запуск став 20-м запуском ракети Falcon 9 у 2024 році. Загалом SpaceX планує здійснити 144 запуски цього року.

Приблизно через 7 хвилин і 40 секунд після зльоту SpaceX приземлила перший ступінь Falcon 9 в посадковій зоні 4 (LZ-4) у Ванденберзі, що стало 280-м успішним приземленням ракети-носія SpaceX.

Transporter-10 — місія з перевезення невеликих корисних навантажень для великої кількості клієнтів.

Такі місії дозволяють приватним компаніям виводити свої супутники на орбіту без необхідності очікувати запуск великого космічного апарата і «прив’язуватися» до нього.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше