ЦАХАЛ завдав удару по Газі розумною бомбою SPICE-2000: що про неї відомо

Ізраїль відновив бойові дії проти бойовиків ХАМАС після зриву перемирʼя. Повітряні сили застосували в Газі керовану бомбу SPICE-2000.

Про це повідомляє Defence Blog.

SPICE або Smart, Precise Impact, Cost-Effective бомба — це розробка ізраїльської компанії Rafael. Система стала наступником ракети “повітря-земля” Popeye, яка мала інерціальну систему наведення, щоб бити там, де немає сигналу GPS.

Ураження цілі в Газі бомбою SPICE

Проте нова бомба SPICE має низку особливостей. Система наведення стала більш комплексною, окрім інерціальної навігаційної системи має GPS та електрооптичне наведення за допомогою оператора. SPICE — це комплект для того, щоб некеровану бомбу зробити керованою. Завдяки технологічності SPICE може уразити навіть рухому ціль. Дальність бомби з комплектом складає близько 60 км.

Існує 4 варіанти бомби SPICE:

  • SPICE 250 вагою 113 кг;
  • SPICE 1000 вагою 453 кг;
  • SPCICE 2000 вагою 907 кг;
  • SPICE 250 ER зі збільшеним радіусом дії.

Також в систему SPICE можна занести до 100 цілей перед польотом, щоб вибрати одну з них вже під час польоту.

Нагадаємо, 5 грудня ЗМІ писали, що ХАМАС атакував військову базу Ізраїлю з ядерною зброєю. Вогонь зупинився приблизно за 300 метрів від найближчого ракетного обʼєкта.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше