TSMC призупинила виробництво чипів і евакуює робітників після найсильнішого землетрусу на Тайвані

Найбільший у світі виробник передових напівпровідників — компанія TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) – зупинила деякі лінії з виробництва чіпів, а також евакуювала співробітників із заводів. Це сталося після найсильнішого за останні 25 років землетрусу на Тайвані.

Про це повідомив Bloomberg.

Компанія є головним контрактним виробником чипів для Apple та NVIDIA. Тепер їй довелося вивести робітників із певних районів. Поки що оцінюють збитки, завдані землетрусом магнітудою 7,4 бала, що стався на східному узбережжі острова. Випуск продукції на деяких заводах призупинив і дрібніший місцевий конкурент – United Microelectronics Corp.

Річ у тім, що обладнання виробників чипів надзвичайно чутливе до найменших вібрацій, не кажучи вже про землетруси, єдиний інцидент може повністю призвести до непридатності цілі партії продукції. Утім, у TSMC заявили, що системи безпеки працюють у нормальному режимі, і безпеку персоналу забезпечено відповідно до чинних протоколів компанії на такий випадок.

Землетруси на Тайвані, як і в прилеглому регіоні загалом — не рідкість через високу тектонічну активність у цих місцях. Водночас острів є джерелом 80-90 % передових напівпровідників для передових обчислень у сфері ШІ, смартфонів та інших галузях, що вимагають високої продуктивності.

Галузеві експерти та політики неодноразово звертали увагу на небезпеку “концентрації” фактично всього світового виробництва передових напівпровідників в одному місці на планеті — крім природних загроз, є й очевидні геополітичні загрози від Китаю.

Американські політики неодноразово чинили тиск на американські та тайванські компанії, включно з TSMC, із закликом диверсифікувати випуск чипів географічно. Проте на реалізацію виробничих проєктів компанії в Японії та США піде ще чимало часу, а американські “колеги” на кшталт Micron Technology Inc. і самі випускають свою продукцію переважно саме на Тайвані.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше