Турецький винищувач KAAN уперше підніметься в небо 27 грудня

Завтра в Туреччині розпочнуться льотні випробування винищувача KAAN власної розробки. Очікується, що вони завершаться протягом найближчих кількох років.

KAAN належить до 4,5 покоління. До 5 покоління він буде модернізований турецьким оборонпромом пізніше. Таким чином, зовсім скоро Туреччина стане членом закритого клубу країн, здатних самостійно виробляти новітні винищувачі.

Розробка KAAN ведеться поетапно. У зв’язку з цим системи озброєння будуть встановлені тільки на передсерійні прототипи. Спочатку літак називався TF-X. Наприкінці весни поточного року його було перейменовано на KAAN.

Турецьке оборонне відомство поставило перед конструкторами завдання спроектувати високоманеврений літак з низькою радіолокаційною помітністю. Він комплектуватиметься бортовою РЛС і передовою оптико-електронною системою. Перші три прототипи Block будуть зібрані до 2026 року. У 2029 році турецький оборонпром представить прототип Block 1.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше