Творець Instagram запустив програму, в якій новини пише ШІ

Персоналізоване ПЗ для читання новин Artifact уже відкрито для всіх охочих. Необхідності в проходженні реєстрації для отримання доступу до програми більше немає. Автори новинки – співзасновники “Інстаграма” Кевін Сістром і Майк Крігер.

Спочатку для користування ПЗ був потрібен штатівський номер телефону і запрошення. Це обмежувало доступ до програми для низки користувачів. У підсумку компанія отримала близько 160 000 заявок на участь і довгий список очікування.

Після скасування зазначених вище вимог усі охочі на першу вимогу отримують миттєвий доступ до Artifact. У застосунку з’явилася перша соціальна функція, а також додано елементи управління зворотним зв’язком для поліпшення якості читання новин.

Місія Artifact – надання публіці інструментів для персоналізації та розширення стрічки. Користувачі можуть керувати своїми інтересами, блокуючи або призупиняючи видавців, обираючи і скасовуючи категорії загальних інтересів, тощо.

Новинка також дозволяє користувачам завантажувати свої контакти, щоб побачити сигнал про те, що та чи інша стаття популярна в їхній мережі. Це відрізняється від функції “Топ статей” у Twitter, яка демонструє публікації, популярні серед людей, за якими спостерігає автор запиту (функція Artifact більш орієнтована на конфіденційність, тому не сповіщає про читачів і не веде підрахунок кількості користувачів, які прочитали статтю).

Сістром заявив, що для найкращого використання технології потрібен певний обсяг даних і велика кількість людей. Компанія вважає, що тепер додаток готовий для ширшої аудиторії. Нещодавно додана функція статистики показує розбивку за категоріями (назви останніх публікацій, назви прочитаних статей у тій чи іншій категорії, імена авторів, яких найчастіше читають, і т. ін.) Наразі лише деякі додатки для публікації новин дотримуються такого підходу. Читання групується більш вузько за конкретними темами, а не за загальними категоріями. Більш масштабна мета – розширення соціального досвіду і додавання опції обговорення новинних статей безпосередньо в Artifact.

Artifact являє собою американську версію китайського Toutiao і японського SmartNews. Подібні додатки використовують алгоритми і машинне навчання для формування добірки новинних статей для кожного користувача на основі того, як він взаємодіє з контентом додатка.

Сістром стверджує, що хоча Artifact схожий на ці інші персоналізовані додатки для читання новин, “диявол криється в деталях”. Машинне навчання, що використовується в Artifact, ґрунтується на винайденому в 2017 році трансформері Google. Примітно, що літера “Т” у ChatGPT також означає Transformer.

Сістром порівнює появу Artifact із заснуванням “Інстаграма” в момент існування інших додатків для обміну зображеннями. За його словами, для успішного створення будь-якої ринкової ніші необхідна якась “родзинка”, яка б вирізняла новинку з-поміж конкурентів, що вже існують. У випадку з Artifact роль “родзинки” виконує машинне навчання.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше