У Японії збудують найбільший у світі плавучий вітрогенератор з розмахом лопатей 200 метрів

Такі установки підходять для розміщення на глибоководних морях

Японська енергетична компанія Toda та фахівці університету Осаки розроблять проект найбільшого у світі плавучого вітрогенератора. Інженери мають намір побудувати прототип турбіни, здатної генерувати до 15 МВт електроенергії.

Про це повідомляє видання Nikkei Asia.

Експеримент буде проводитись у кілька етапів. Фінальне будівництво планується розпочати 2025 року.

У 2023 році дослідницька група розробить проект плавучої турбіни великої потужності. Група складається з 10 інженерів компанії Toda та Осакського університету, що спеціалізуються на морських вітрогенераторах та морській техніці. Ключове завдання цього етапу роботи полягатиме у розробці комп’ютерних моделей для аналізу ризиків та навантажень на плавучу платформу, а також у розборі питань, пов’язаних із масовим виробництвом подібних установок та передачею електроенергії.

У 2024 році інженери створять демонстраційну установку плавучої турбіни, здатну генерувати 10 МВт електроенергії. А в 2025 році планується побудувати вітрогенератор з розмахом лопатей приблизно 200 метрів, що втричі більше, ніж у нинішніх аналогічних установок.

Згідно з попередніми прогнозами, така турбіна зможе генерувати 12-15 МВт електроенергії.

Порівняно зі стаціонарними вітрогенераторами, які встановлюються на поверхню морського дна, плавучі турбіни обходяться дорожче при встановленні та обслуговуванні.

Цей чинник заважає їх широкомасштабному розгортанню навіть у Європі, де за останні роки морська вітроенергетика набула значного розвитку. Проте відсутність навколо Японії мілководних морів робить проект плавучих вітрогенераторів привабливішим.

Консорціум компаній на чолі з Toda експлуатує першу комерційну плавучу турбіну поряд із узбережжям префектури Нагасакі. Вартість одного кіловата електроенергії, що видобувається установкою потужністю 2 Мвт, становить 36 ієн (близько $0,26).

Щоб знизити собівартість генерації електроенергії нижче 10 єн за кіловат-годину та зробити вітрогенератори конкурентоспроможними з тепловими електростанціями, необхідно значно збільшити потужність морських турбін.

Джерело nikkei

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше