У кіоску під Києвом продавали пиво та цигарки за «ковідну» тисячу

Попри те, що «ковідну» тисячу за програмою «єПідтримка» можна витратити лише на певний перелік товарів та послуг у сфері культури, розваг чи транспорту, українські кмітливі підприємці змогли розширити сферу її використання.

В Ірпені під Києвом в одному з кіосків під виглядом книг незаконно продавали пиво, цигарки, крупи, хліб та ін. за “ковідну” тисячу. Цим вже займається поліція.

Про це повідомила ТСН. Зазначається: “1000 грн за вакцинацію” у кіоску найчастіше витрачають на випивку.

“За вакцинальну тисячу гривень журналісти змогли купити пиво та цигарки. Але офіційно витратили “ковідні” гроші на розваги – купили книги. Так написано у звіті про витрати”, – йдеться у повідомленні.

Обійти систему вдалося завдяки використанню терміналу, запрограмованому за кодом MCC (код категорії продавця) на діяльність з продажу книг. Ці коди присвоюються торговельній точці банком-еквайром. Отже, маючи бізнес з продажу книг та інший бізнес з продажу товарів харчування та слабоалкогольних напоїв, підприємець замінив термінал на той, що відповідає вимогам програми «єПідтримка». Це і дозволило покупцям платити за пиво, цигарки та крупи «ковідною» тисячею.

Після оприлюднення цих фактів та візиту поліції з цього конкретного кіоску зняли оголошення про можливість розрахуватися «єПідтримкою».

У Мінцифри, розповідають журналісти, спочатку запевняли, що оминути систему неможливо. Проте після надання відеодоказів визнали: час від часу таке трапляється.

“Іноді хитрі підприємці використовують термінали, виділені для одного бізнесу, для іншого або не для свого бізнесу взагалі. У цьому випадку на підприємця може бути складена заява та передана до правоохоронних органів”, – розповів проєктний менеджер Мінцифри Павло Русєв.

Джерело obozrevatel

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше