У космосі ледь не зіткнулися супутники США та росії

Близько 20 метрів простору на орбіті Землі врятували супутник американського агентства NASA під назвою TIMED від зіткнення з непрацюючим російським апаратом “Космос-2221”.
Про це в соціальній мережі X (раніше Twitter) повідомила компанія LeoLabs.

У компанії розповіли, що зіткнення двох супутників ледь не сталося близько 04:30 за київським часом.

Обладнання LeoLabs зафіксувало, що в момент найближчого знаходження супутників відстань між ними становила менше ніж 20 метрів.

У компанії зазначили, що важливість цієї події полягає в тому, що вона вкрай рідко трапляється в космосі. За останні два роки було зафіксовано лише 6 подій, коли відстань між об’єктами, що ледь не зіткнулися, становила менше ніж 20 метрів.

У разі зіткнення апаратів TIMED та “Космос-2221” на низькій навколоземній орбіті могли б утворитися уламки, які становили б небезпеку для сузір’їв супутників та пілотованих космічних кораблів.

Згідно з даними аналізу LeoLabs, зіткнення апарату NASA і російського супутника могло призвести до утворення 2−7 тисяч уламків.

Джерело ukranews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше