У Китаї розробили пристрій “золота вуаль”, який маскує літак, озброєний ракетами, під пасажирський (фото)

Вчені з Північно-Західного політехнічного університету Китаю розробили пристрій під назвою ” золота вуаль , здатний обдурити засоби протиповітряної оборони, змусивши їх думати, що бойова ракета – це пасажирський літак.

«Золота вуаль» зроблена з тонких ниток, переплетених як павутиння і вкритих золотом. Завдяки своїй складній геометрії павутиння може відбивати радіолокаційні сигнали. Лабораторні випробування показали, що пристрій збільшує радіолокаційний переріз цілі, що летить, з 1 до 30 децибел на квадратний метр.

“Це схоже на радіолокаційну сигнатуру, що генерується великим літаком, таким як Боїнг-737. Радіолокаційні відбивачі вже використовуються США на деяких своїх ракетах, таких як ADM-160 MALD, щоб вони здавалися літаками на екранах радарів”, – пишуть розробники.

Військові літаки-невидимки, такі як винищувач F-22 і бомбардувальник B2, також мають у своєму розпорядженні знімні відбивачі – лінзи Люнебурга, що робить їх невидимими для цивільної служби управління повітряним рухом і приховує справжню радіолокаційну сигнатуру.

“Золоту вуаль” від аналогічних радіолокаційних технологій відображення відрізняє висока гнучкість. Її можна розкривати і закривати як парасольку, багато разів. В результаті ракета або літак можуть перемикатися між видимим та прихованим режимами протягом усього польоту.

Пристрій виготовляється з недорогих матеріалів, які широко доступні в Китаї. За словами дослідників, його вага становить 1 кг, що набагато менше, ніж у аналогів. Завдяки малій вазі ракета може літати на більшу відстань або нести боєголовку більшого розміру. «Золоту вуаль» можна також встановлювати на військові кораблі або наземну техніку.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше