У Китаї запустили найбільшу в світі плавучу сонячну ферму
Компанія Huaneng Power International (HPI) завершила будівництво сонячної електростанції в провінції Шаньдун на сході країни. Сукупна потужність змонтованих на воді панелей склала 320 МВт. Але найбільшою плавучою сонячною фермою у світі вона буде недовго. У 2023 році в Індії буде побудована подібна станція потужністю 600 МВт. Але і це інженерне досягнення буде побито вже через рік – у 2024-му в Індонезії буде побудована станція потужністю 2,2 ГВт.
Плавуча сонячна ферма Дечжоу Дінчжуан розташована в водонемі неподалік від вугільної ТЕС потужністю 2,65 ГВт і поєднана з вітропарком на 100 МВт і сховищем енергії на 8 МВт * год. Всі вони також належать компанії HPI й утворять єдиний інтегрований проект сонячної та вітрової енергії із загальною інфраструктурою, що спрямовує електрику в енергомережу.
Будівництво сонячної станції проходило у два етапи — спочатку були введені в експлуатацію потужності у 200 МВт, потім в 120 МВт. Перша фаза разом зі сховищем енергії була завершена у 2020 році, друга в останньому кварталі минулого року, повідомляє Electrek. Передбачається, що в рік вся система генеруватиме близько 550 млн кВт * год електрики.
Однак, звання найбільшої плавучої сонячної ферми належатиме компанії Huaneng не довго. У 2023 році в індійському штаті Мадхья-Прадеш повинна почати роботу станція потужністю майже вдвічі більше – 600 МВт.
Зростання попиту на електроенергію в Китаї вимагає від уряду продовжувати використовувати енергію вугілля і будувати нові ТЕС. У вересні президент Сі Цзіньпін пообіцяв припинити будівництво станцій за кордоном, але скорочувати споживання вугілля до 2025 року не входить до планів країни. За період з 2021 по 2025 в КНР планують побудувати 150 ГВт потужностей нових станцій на викопному паливі.
Сінгапурська компанія Sunseap виділила понад $2 млрд на будівництво плавучої сонячної електростанції та системи зберігання енергії на індонезійському острові Батам, розташованому напівденному боці Сінгапурської протоки. Її площа становитиме 1600 гектар, номінальна потужність — 2,2 ГВт.