У Нью-Йорку хірурги здійснили першу у світі трансплантацію ока

Команда хірургів у Нью-Йорку здійснила першу у світі трансплантацію цілого ока. Ця процедура була визнана проривом у медицині, хоча поки що невідомо, чи зможе чоловік коли-небудь бачити крізь донорське око. Революційна операція передбачала видалення частини обличчя та всього лівого ока, включно з його кровопостачанням і зоровим нервом, у донора та їх трансплантацію до лінійного робітника з Арканзасу, який пережив удар електричним струмом напругою 7200 вольт у червні 2021 року.

46-річний Аарон Джеймс отримав значні травми, включаючи втрату лівого ока, лівої руки вище ліктя, носа та губ, передніх зубів, лівої щоки та підборіддя. Його направили до NYU Langone Health, провідного медичного центру трансплантації обличчя, який провів процедуру 27 травня. Трансплантація цілого ока вже давно є святим Граалем медичної науки, і хоча дослідники досягли певного успіху на тваринах, де вони частково відновили зір, ніколи раніше це не робили живій людині.

«Це незвідана територія, але ми з нетерпінням чекаємо на дослідження», — сказав в інтерв’ю AFP Едуардо Родрігес, який керував операцією.

Це була п’ята трансплантація обличчя Родрігеса, і «нам вдалося скоротити час з того моменту, коли я почав у 2012 році, з 36 годин до 21», – сказав він, додавши, що трансплантація обличчя більше не є експериментальною процедурою, і її слід розглядати. стандарт догляду» в деяких випадках серйозного спотворення.

Пересаджене ліве око здається дуже здоровим, сказав ретинальний офтальмолог Вайдехі Деданія. Він добре постачається кров’ю, підтримує свій тиск і генерує електричний сигнал, хоча Джеймс ще не бачить. «Але ми маємо багато надії», — додала вона.

 

Офтальмолог Вайдехі Деданія оглядає донорське око. (NYU Langone Health)

Величезна справа

«Це величезна угода», — сказала AFP Кіа Вашингтон, професор хірургії в медичному містечку Аншутц університету Колорадо, яка працює в тій же сфері вже 15 років, похваляючи своїх колег.

Даніель Пелаез з Інституту Баском Палмера при Університеті Маямі, який також працює над цією ж метою, сказав AFP: «Трансплантація людського ока в Нью-Йоркському університеті Лангоне є ключовим моментом у нашому спільному прагненні повернути зір і дає надію незліченна кількість людей по всьому світу».

Джеймса, чиє праве око залишилося неушкодженим, вважали ідеальним кандидатом, оскільки його потреба в трансплантації обличчя означала, що йому все одно знадобляться імунодепресанти. Це означало, що спроба трансплантації ока була б вартою, навіть якщо вона мала б лише косметичну цінність.

«Я знову відчуваю запахи, я знову можу їсти, відчувати смак їжі. Вперше за півтора року мені довелося поцілувати свою дружину», — сказав він в інтерв’ю AFP. «Я хочу зараз вийти на публіку, а не носити маску і не прикриватися».

«Я хочу, щоб про це дізналося якомога більше людей, які, можливо, не знають про цей варіант, особливо про око», — продовжив він. «Навіть якщо це не спрацювало для мене, це був початок, тож, можливо, доктор Родрігес міг би навчитися чогось іншого, щоб зробити наступного разу».

Аарон маскується на публіці після аварії. (Сім’я Джеймса)

Регенерація зорового нерва

Враховуючи час, який минув після операції, Вашингтон сказала, що не думає, що око Джеймса відновить зір, але «я ніколи не кажу, що щось неможливо», додала вона.

​Команда Langone Нью-Йоркського університету заявила, що вони використовували дорослі стовбурові клітини, отримані з кісткового мозку, для сприяння відновленню нервів.

​Досягнення мети відновлення зору може передбачати застосування інших передових підходів, сказав Вашингтон, включаючи генну терапію, щоб задіяти внутрішню здатність зорового нерва до загоєння; використання пристрою під назвою нервове обгортання для захисту тканини; або за допомогою пристроїв, які вловлюють сигнали й обходять пошкоджений шлях.

«Ми досягаємо значного прогресу в лікуванні для сприяння регенерації зорового нерва, яке може супроводжувати трансплантацію ока», — сказав AFP Джеффрі Голдберг, який керує подібними зусиллями в Інституті зору Байєрса при Стенфордському університеті.

«Ця допоміжна терапія дозволить донорському оку суттєво з’єднатися з мозком і відновити значущу зорову функцію для сліпих пацієнтів у всьому світі»

Джерело portaltele sciencealert

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше