У парламенті Франції закликають дозволити Україні використовувати французьку зброю для ударів по території РФ

Голова комітету у закордонних справах парламенту Франції Жан-Луї Бурланж закликав уряд Франції дозволити Україні застосовувати французьку зброю для ударів по території Росії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le Figaro.

За даними Le Figaro, Бурланж надіслав листа до французького керівництва, в якому закликав відмовитися від “стриманості” та ухвалити рішення за прикладом Великої Британії. Британія нещодавно дозволила українським військам використовувати британську зброю для ударів по Росії.

“Час, здається, настав… Право на самооборону виключає право на прихисток на території агресора”, – наголосив Бурланж. Він додав, що зміна доктрини буде цілком законною, адже покладе край асиметрії між агресором та жертвою.

Водночас, Жан-Луї Бурланж підкреслив, що ані Франція, ані інші західні партнери України не бажають вступати у війну з Росією. “Тому йдеться не про те, щоб вони втрутилися в театр воєнних дій, а про те, щоб зняти невиправдане табу”, – зазначив він у своєму листі.

Удари західною зброєю по Росії

З початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна була обмежена у праві застосовувати зброю, отриману від Західних країн, для ударів по російській території. Це обмеження пояснювали тим, що зброя надається для захисту від Росії, а не для нападів, що є дуже не ефективним, через те, що росія та росіяни можуть вести цю війну десятиліттями якщо не знищувати їхню військову міць на їх території.

Однак, у цьому питанні цього року відбулися певні зміни. Наприклад, після візиту в Київ, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право використовувати британську зброю для ударів по території РФ.

Водночас США все ще дотримуються політики обмеження України в ударах по Росії. Проте під час візиту до Києва у травні держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Україна сама обирає, як вести війну, але США не заохочують до ударів по РФ.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше