У Польщі скоротять термін легального перебування для українців

У Польщі оголосили терміни продовження легального перебування громадян України зі статусом UKR: вони значно коротші, ніж очікувалося.

На сайті Канцелярії прем’єр міністра опубліковано відповідний законопроект. Згідно з проектом, початково планується продовжувати тимчасовий захист українців до 30 червня 2024 року. Також ним буде запроваджено низку змін до Спецзакону для українців.

Нові зміни до закону про біженців набудуть чинності з 1 липня 2024 року. Вони передбачають легалізацію перебування в Польщі відповідних категорій українців у новому форматі. Відповідні зміни повинні бути ухвалені протягом І кварталу 2024 року.

Отож перебування українських біженців на території Польщі буде продовжено до 30 червня 2024 року, а не до вересня, як планувалося раніше. Також до цього терміну окремим категоріям українців дозволяється проживати у будівлях для колективного проживання.

Українці, що перебувають на території РП на підставі віз або тимчасових дозволів на перебування можуть на законних підставах бути в країні до 30 червня 2024 року.

Політики вже анонсували, що українцям слід очікувати скорочення державних соціальних виплат.

Джерело inpoland

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше