У рф випробовують новітній бронетранспортер БТ-3Ф, який адаптували до арктичних умов (відео)

У росії готують до експлуатації новітні бронетранспортери БТ-3Ф, які проходять активні випробування в екстремальних кліматичних умовах. Судячи з опублікованих 24 січня в соцмережах кадрів, машини тестують у суворих зимових умовах у засніженій місцевості.

На відео видно, як гусеничний транспортер вміло долає купини, невеликі пагорби й бездоріжжя, демонструючи свої можливості.

Машина створена на базі БМП-3Ф, але має низку змін, що свідчать про адаптацію для арктичних умов. Броньовик має утеплений корпус і оснащений автономною системою опалення, здатною підтримувати позитивну температуру в кабіні навіть за умов вимкненого основного двигуна.

Також БТ-3Ф отримав спеціальні гусениці з розширеннями, які забезпечують знижений тиск на ґрунт. Це значно підвищує прохідність по недоторканному снігу.

Бронетранспортер призначений для перевезення мотопіхоти та спеціалізованих підрозділів, а також може слугувати як тактичний командний пункт і медична машина.

На відміну від БМП-3Ф, у цього броньовика немає башти, замість неї встановлено підняту надбудову, аналогічну машині управління артилерією 1В172-2.

Як зазначили оглядачі Bulgarian Military, після офіційного введення в експлуатацію БТ-3Ф може стати потенційною заміною бронетранспортерам 8×8 серії БТР-80, які наразі використовуються російськими морськими піхотними підрозділами.

Що стосується тактичного застосування, то експерти пишуть, що бронетранспортер відіграє найважливішу роль в океанських військових операціях, перекидаючи морську піхоту з кораблів на берег. Після виходу на сушу, він може патрулювати територію, сприяти транспортуванню військ і вантажів тощо.

“Це відображає філософію старої радянської моделі БТР-50П або американських амфібійних бронетранспортерів AAV7, але БТ-3Ф має компактнішу конструкцію, що призводить до меншої місткості пасажирів”, — підсумували оглядачі.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше