У росії авіадиспетчер заснув за пультом управління і втратив Іл-76

У росії авіадиспетчер заснув за пультом управління і втратив Іл-76. Він примудрився порушити 17 правил, поки спав, передає Baza.

Повідомляється, що транспортний літак Іл-76 летів у Тверську область вдень 16 лютого. Пролітаючи над Волгоградською областю, екіпаж спробував зв’язатися з диспетчером Мамоновим, але той відповів лише з другого разу. Пілоти повідомили йому ешелон, на якому летять, і спокійно продовжили політ.

“Мамонов відповідав не одразу, тому що був дуже зайнятий – він дрімав, спершись на руку. Диспетчер тільки заступив на зміну, відпрацював 25 хвилин і вирішив відпочити. Спросоння він прив’язав до Іл-76 план іншого польоту схожого борту, який летів з Ахтубинська до Липецька. І продовжив дивитися сни. За помилковим планом через 15 хвилин Іл-76 мав повернути ліворуч, але полетів в інший бік. З’явилося попередження про відхилення від маршруту, але і його диспетчер проспав”, – ідеться в повідомленні.

У запланований час літак не сів у Липецьку – це помітили інші диспетчери. Вони спробували з’ясувати в Мамонова, чому борт не приземлився, але той лише сказав: “Не знаю, зараз дізнаюся в нього”.

Остаточно прокинувшись, диспетчер спробував зв’язатися з екіпажем, але звертався не до того борту.

“Обдзвонив усі радіостанції, але ніхто так і не відповів. Запанікувавши, Мамонов сказав керівнику польотів, що Іл-76 не відповідає і летить не туди. Коли вийшло викликати потрібний екіпаж, з’ясувалося, що він рухається за планом і Мамонов усе переплутав. Службове розслідування за підсумками інциденту показало, що Мамонов порушив 17 вимог керівних документів. Головним порушенням, звичайно, був сон на робочому місці”, – пише Baza.

Джерело from-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше