У руїнах єгипетського міста знайшли сліди стародавнього катаклізму
Археологи встановили причину загибелі давньоєгипетського міста Береніка на узбережжі Червоного моря. Близько двох тисяч років тому жителі раптово покинули його, повідомляє Antiquity.
Розкопки в цьому місці ведуться 1994 року. Вченим вдалося встановити, що місто було засноване між 275 і 260 роками до нашої ери. У 220-200 роках місто закинули. Довгий час воно простояло пустельним, але кілька століть потому люди знову стали обживати старі руїни. У Римську епоху Береника стала найпівденнішим портом імперії.
Причини, що спонукали жителів Береники тікати, довгий час залишалися невідомими. Але недавно вчені з Польщі та США виявили всередині однієї з будівель колодязь. У ньому як і раніше була вода, і досить приємна на смак, хоча і трохи солона.
Але коли археологи стали розкопувати джерело, то виявили на значній глибині шари піску. У них збереглося кілька монет, виготовлених за дві сотні років до нашої ери.
Вчені прийшли до висновку, що в той час в регіоні почалася посуха. Колодязь пересох, і вітер приніс в нього пісок, який залишився в джерелі до наших днів.
Засуха мала тривати кілька років, щоб жителі вирішили покинути обжиті місця. Найбільш імовірною причиною цього катаклізму, на думку вчених, є виверження вулкана. Дослідження показало, що приблизно в той час виверження викинуло в атмосферу Землі багато сульфатних аерозолів. Це призвело до припинення літніх дощів над верхів’ями Нілу.
Вчені не змогли визначити, який вулкан привів до посухи. У них є чотири можливих варіанти: Попокатептль в Мексиці, Пеле на острові Мартініка на Малих Антильських островах і Цурумі або Хакусан з Японії.