У Швейцарії надрукують 30-метрову вежу за 900 годин

У швейцарському селі з’явиться найвища у світі будівля, надрукована на 3D-принтері. Біла вежа в стилі бароко, створена дослідниками з ETH Zurich, складатиметься зі 102 колон, а її висота сягне 30 метрів. Планується п’ять поверхів, а нагорі буде розташований простір для виступів. Процес друку займе 900 годин або трохи більше місяця. Ще одна особливість конструкції – вона буде розбірною.

Біла вежа створюється у співпраці з культурною установою Nova Fundaziun Origen. Вона друкується по частинах, а потім транспортується і збирається на будівельному майданчику в селі Мюленс у Швейцарських Альпах.

Вежа заввишки 30 метрів буде виконана в стилі бароко. Колони, надруковані на 3D-принтері, підтримуватимуть п’ять поверхів і утворюють напіввідкритий фасад. Також буде встановлено знімну легку мембрану, яка за потреби захистить інтер’єр від негоди.

Кожен поверх буде світлішим і просторішим за попередній. Нагору вестимуть гвинтові сходи. Кульмінацією стане хол на верхньому поверсі зі сценою і місцями для 45 відвідувачів. У цьому просторі відбуватимуться невеликі концерти й театральні вистави.

Сам процес друку має зайняти 900 годин. Технологія аналогічна іншим 3D-друкованим архітектурним проєктам: роботизовані 3D-принтери пошарово видавлюють м’яку цементоподібну суміш із сопла, щоб створити базову структуру різних частин вежі для складання.

Уся конструкція вежі спроєктована з використанням спеціального програмного забезпечення, яке дає змогу точно визначати геометрію і зробити всю конструкцію збірно-розбірною. У процесі будівництва буде створено 102 окремі надруковані стовпи. Елементи буде заповнено бетоном тільки там, де це необхідно за конструкцією, що значно знижує витрату матеріалу. Завдяки цьому будівельному методу вдається уникнути використання опалубки для заливки бетону і мінімізувати відходи.

Джерело newatlas

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше