У США стали відмовлятися від роботи зі стартапами із російськими засновниками

У штаті Делавер, де реєструються багато стартапів, у компаній з російськими засновниками виникли проблеми, пише The Bell.

Для відкриття стартапу фаундерам необов’язково проживати в США потрібно просто мати реєстраційного агента. Але з весни 2022 року агенти відмовляються працювати зі стартапами, у яких є хоча б один засновник з росії.

За словами одного з постраждалих, він зареєстрував софтверну компанію в Делавері ще у 2013 році. У травні агент Harvard Business Services повідомив, що припиняє з ним працювати. Як виявилось, компанію заблокував штат.

У профільному чаті російськомовних підприємців близько сотні людей. У серпні 2022 року там провели опитування, згідно з яким понад 70% респондентів отримали аналогічні повідомлення від своїх реєстраційних агентів або були заблоковані на рівні штату.

Агенти посилаються на розпорядження Управління з контролю за іноземними активами (OFAC). У травні воно заборонило надавати бухгалтерські послуги, послуги з відкриття трастів і компаній та управлінського консалтингу особам в росії. Знаходиться чи людина в країні чи ні, зрозуміти складно. Ймовірно, під обмеження потрапили усі підприємці, які вказали російські адреси під час реєстрації.

За словами джерела The Bell, після відмов агентів він відправив владі штату документи, які підтверджують, що він не в росії: закордонний паспорт, договір оренди й витяг з банку. Йому відповіли, що документи підтверджують його тимчасове проживання за кордоном, а потрібне постійне резидентство. Ще один співрозмовник зміг відкрити іншу юрособу в США, вказавши в документах не російську адресу.

Видання вважає, що підприємці можуть спробувати зареєструвати нову компанію або спробувати отримати ВНЖ в іншій країні й сподіватися, що це влаштує владу США. Ще один варіант – максимальна «відбудова» від росії.

Наприклад, компанія набуває мажоритарію-американця, який і звертається до реєстраційного агента. Якщо останній відмовить через наявність російського партнера, з ним домовляються про надання письмового юридичного висновку від незалежного профільного адвоката про незначність ризиків обслуговування стартапу з російським засновником-міноритарієм.

Джерело devby

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше