У США створили генний препарат, який здатен знижувати рівень холестерину

В результаті випробувань, проведених біотехнологічною компанією Verve Therapeutics, було виявлено, що одна інфузія генного препарату VERVE-101 може знизити рівень холестерину в організмі пацієнтів. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Дослідники успішно використали методику редагування генів CRISPR, щоб змінити генні клітини печінки. Вони “вимкнули” ген PCSK9, що викликає утворення бляшок в артеріях, і знизили рівень шкідливого холестерину. Випробування показали, що рівень PCSK9 був знижений на 84% у групах, що отримували високі дози препарату.

Втім, згідно з даними журналу Nature, двоє з 10 учасників дослідження постраждали від “серцево-судинних проблем”, що припадали на час інфузії. Це свідчить про наявний ризик використання технології редагування генів. Лікування високого рівня холестерину за допомогою редагування генів VERVE-101 потребує додаткових досліджень протягом 15 років згідно з FDA.

Verve отримала дозвіл на проведення дослідження в США і шукає учасників для розширення дослідження в Новій Зеландії й Великій Британії.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше