У США створили імпульсний двигун на водяному паливі з термоядерним форсажем

Компанія RocketStar оголосила про важливий прогрес у розробці космічної пропульсивної технології, представивши світові свій новий електричний руховий агрегат під назвою FireStar Drive. Цей двигун, що використовує імпульси плазми, посилені термоядерним синтезом, встановлює нові стандарти продуктивності для космічних апаратів, значно перевершуючи можливості попередньої імпульсної установки компанії, що працювала на водяному паливі.

Цей інноваційний підхід базується на використанні іонізованої водяної пари для генерації високошвидкісних протонів, які, взаємодіючи з ядрами атомів бору, ініціюють реакцію синтезу. У результаті цього процесу атом бору перетворюється на високоенергетичну форму вуглецю, яка розпадається на альфа-частинки. Особливість цієї реакції полягає у відсутності великого випромінювання, що спрощує захист установки від радіації.

Випробування на землі показали, що інтеграція борової води в вихлоп експериментального двигуна не тільки ініціює реакцію ядерного синтезу, але й збільшує тягу на 50% порівняно з базовими характеристиками. Ці результати були досягнуті у співпраці з фахівцями з лабораторії High Power Electric Propulsion Laboratory в Атланті.

Майбутнє цієї технології виглядає обнадійливим, адже двигун M1.5, який є комерційно доступним продуктом RocketStar, вже інтегровано на супутник-носій ION компанії D-Orbit. Цей двигун буде відправлено в космос під час “пакетних” місій SpaceX Transporter, запланованих на липень та жовтень цього року. Це дозволить не тільки демонструвати його ефективність в космічних умовах, але й відкриє нові перспективи для досліджень та комерційного використання космосу.

Далі RocketStar планує провести додаткові наземні випробування двигуна протягом цього року, а також випробування в космосі на апараті Rogue Space System Barry-2 у лютому 2025 року, що засвідчує їхню відданість інноваціям та розширенню можливостей людства у вивченні космосу.

Джерело interestingengineering

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше