У США створили пластик, який розпадається у воді за кілька днів
Фахівці з Каліфорнійського університету в Берклі розробили біорозкладаний пластик, який повністю розкладається у воді або компостній ямі за кілька днів. Про це повідомляє Science News.
Фахівці додали в пластик ферменти, що руйнують матеріал до нетоксичних молекул, і це призвело до того, що його шкідливі частинки розчинилися. В такому пластику міститься всього 0,02% ферментів від загальної маси, тому його властивості не погіршуються. З нього можна виробляти екологічно чисте пакування для їжі й одноразовий посуд.
Embedding enzymes in the material causes it to rapidly break down without creating microplastics. https://t.co/5ifee3pjiA
— Science News (@ScienceNews) April 21, 2021
Така технологія застосовна не до всіх пластмас, тому що їх молекулярні структури розрізняються. Це обмеження зараз намагаються подолати вчені. Вони вже подали заявку на патент, а один з авторів роботи заснував стартап, щоб вивести технологію на ринок.
У березні фахівці з Єльського університету створили біопластик, що складається в основному з тирси. Він здатний повністю розкластися за три місяці. Дослідники додали в тирсу біорозкладаний розчинник, щоб вийшла рідина з органічних полімерів і целюлози. Розчин дозволив сформувати листи, які надалі можна повернути в початковий стан і використовувати повторно.