У Стамбулі вхід до мечеті Ая-Софія зроблять платним для туристів

Для туристів вхід до мечеті Ая-Софія у Стамбулі зроблять платним: нововведення почне діяти з 15 січня 2024 року

Про це заявив міністр культури Туреччини Мехмет Нурі Ерсоя.

Зазначається, що відповідну рекомендацію щодо управління відвідувачами-туристами та вірянами Туреччина отримала від ЮНЕСКО.

“Таким чином, з метою підвищення зручності та безпеки відвідувань, тепер можна регулювати кількість відвідувачів у Ая-Софії, розподіляючи їх на різні маршрути”, – йдеться у повідомленні.

За словами міністра, нововведення не стосуватимуться громадян Туреччини, які приходять до мечеті на богослужіння: для них вхід залишиться безкоштовним. Водночас з туристів братимуть плату за відвідування. Наразі вартість входу не називають.

Крім того, у туристів з’явиться можливість отримати аудіоінформацію про мечеть 16 мовами. Для цього розроблять спеціальний додаток.

“Відвідувачі зможуть отримувати інформацію 16 мовами в тихому середовищі, не заважаючи вірянам, за допомогою навушників своїх мобільних телефонів або одноразових навушників, які ми надамо”, – вказав міністр.

Джерело Mehmet Nuri Ersoy

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше