У Великобританії показали застосування лазерної зброї DragonFire потужністю 50 кВтУ

Британська лазерна зброя DragonFire пройшла випробування, знищивши випробувальні стенди та польові цілі, включаючи дрони та мінометні снаряди.

DragonFire, лазер потужністю 50 кВт – це твердотільний лазер, що складається з пучків легованих скляних волокон, вихідний сигнал яких перетворюється на один промінь за допомогою розробленої у Великій Британії системи об’єднання променів. Встановлений на вежі, він також має вторинний лазер та електрооптичну камеру для виявлення мети та корекції променя.

Нове відео, опубліковане Міністерством оборони Великобританії (МО), дає уявлення про його конструкцію. На ньому показана система виявлення та цілевказівки у дії, випробування лазера проти статичних стендових цілей, а також кадри польових випробувань на полігоні, де він відстежував та вражав різні цілі.

У відео також показано дію DragonFire на борту військового корабля: він вивів з ладу човен, засліпив дрон і збив другий дрон. Крім того, Міноборони опублікувало зображення мінометного снаряда, пропаленого DragonFire.

DragonFire не буде використовуватися як стандартна зброя в Королівському флоті та британській армії. Його функція – виступати як демонстратор технологій, який надасть дані для розробки великомасштабної системи озброєння другого покоління. Це включатиме не лише розробку базових технологій, а й пошук способів заміни компонентів зарубіжного виробництва британськими військовими версіями.

Перевага практичної лазерної зброї полягає не лише у здатності вражати мету розміром з однофунтову монету на відстані кілометра, а й робити постріл зі швидкістю світла. Він також замінить оборонні ракети, які коштують сотні тисяч доларів, на лазери, вартість яких, не рахуючи обладнання, становить близько 13 доларів США за постріл, при цьому «боєзапас» буде необмеженим за умови наявності надійного джерела живлення.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше