У відповідь на дії росії: Франція провела випробування ядерної ракети

Повітряно-космічні сили Франції провели випробування модернізованої ядерної ракети ASMP-A, яка була запущена з борту винищувача Rafale.

Про це повідомив міністр оборони Франції — Себастьян Лекорню.

Перевірка відбулася в межах операції «Durandal», яка була спрямована на проведення випробувального пуску ракети без корисного навантаження.

У тестуваннях узяли участь винищувачі Rafale зі складу стратегічного командування Повітряно-космічних сил Франції.

Перші випробувальні стрільби оновленої стратегічної ракети ASMP-A. Фото: Міноборони Франції

Ракета ASMP-A є модернізованим варіантом ракети ASMP, на основі якої вона була розроблена. Максимальна дальність польоту становить приблизно 500 км, а її корисне навантаження — 300-кілотонна боєголовка TNA.

Ракета є одним із компонентів ядерного стримування Франції на рівні з балістичними ракетами для підводних човнів М51.

Це випробування продемонструвало надійність виробу та стало вже 22 успішним тестовим пуском ракети ASMP-A.

На сьогодні ракета перебуває у складі Повітряно-космічних сил Франції на авіабазах Буш-дю-Рон (125), Верхня Марна (113) та Шер (702).

Крім того, ракету використовує 12 ескадрилья морської авіації Франції, яка частково підпорядковується військово-морським ядерним силам.

Паралельно з цим Франція розробляє новий варіант ракети з ядерною боєголовкою, яка отримала індекс ASN4G.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Франція розпочинає нову програму з виробництва ядерних боєголовок нового покоління та відновлює виробництво тритію.

Виробництво тритію передусім пов’язане зі збільшенням кількості ядерних боєголовок.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше