Угорщина купить у Швеції додаткові винищувачі Gpipen

Угорщина придбає чотири нових літаки Gripen C та продовжить свій контракт зі Швецією на підтримку наявних літаків ще на десять років.

Про це заявив у п’ятницю вранці прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв’ю угорському радіо, пише SVT. Він оголосив про рішення укласти угоду зі Швецією в галузі оборонної промисловості.

– “Це надзвичайно хвилююча та успішна зустріч, яку ми щойно провели“, – сказав прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на прес-конференції в Будапешті.

Згідно з угодою, Угорщина придбає чотири літаки Jas 39 Gripen. Вона також продовжить свій поточний контракт на підтримку і логістику на 10 років, з 2026 по 2036 рік.

Раніше Угорщина володіла 14 літаками Gripen – 12 одномісними Gripen C та двома двомісними Gripen D.

Перші 14 літаків були частиною угоди про лізинг з викупом і, відповідно, амортизувалися на постійній основі. І у 2026 році ці літаки повністю перейдуть у власність Угорщини.

– “Ця угода зміцнить європейську безпеку і піде на користь обом країнам”, – каже Ульф Крістерссон. “- Я радий, що ще більше літаків Gripen незабаром будуть літати в європейському повітряному просторі.”

Чотири додаткові літаки, які придбала Угорщина, — це літаки моделі С. Пропозиція щодо угоди була дійсна з 2022 року і закінчується 29 лютого — через шість днів.

Як повідомляє SVT Nyheter, переговори тривали з 2021 року. У липні 2022 року уряд уповноважив Шведську адміністрацію оборонної техніки підписати контракт.

Угоду підписали в п’ятницю міністр оборони Угорщини та генеральний директор Шведської адміністрації оборонної техніки.

Угорщина та Швеція підписали свою першу угоду про лізинг з викупом у 2001 році. 11 років потому угоду було продовжено, і на сьогодні вона діє до 2026 року. Відповідно, на початку 2026 року всі літаки повністю перейдуть у власність Угорщини.

Перші літаки були отримані у 2006 році, і з того часу Угорщина використовує 14 моделей Jas 39 Gripen C і D. Таким чином, Угорщина стала першою країною НАТО, яка використовує Gripen, і, за словами SVT, “допомогла Швеції зробити систему повністю сумісною з НАТО”.

У 2014 році було підписано доповнення до існуючого контракту на поставку додаткового обладнання для технічного обслуговування з метою “посилення здатності” Угорщини брати участь в міжнародних операціях.

Які країни мають на озброєні літаки Gripen:

Згідно з прямими контрактів зі Шведською оборонною адміністрацією:

  • Швеція: 100 Gripen C. Замовила 60 Gripen E.
  • Чехія: 14 Gripen C
  • Угорщина: 14 Gripen C/D
  • Таїланд: 12 Gripen C

Придбано через Saab:

  • Південна Африка: 26 Gripen C
  • Бразилія: замовлено 36 Gripen E

Читайте також: Швеція розгляне можливість поставок Україні багатоцільових винищувачів четвертого покоління Saab JAS 39 Gripen

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше