Україна не отримає 100 болгарських БТР: президент країни наклав вето

Президент Болгарії Румен Радев наклав вето на ухвалений парламентом законопроєкт щодо передачі Україні близько 100 колісних бронетранспортерів.

Про таке рішення болгарського президента повідомили на офіційному сайті глави держави.

Причинами такого рішення Радев вказує те, що “депутати були недостатньо ознайомлені з конкретними умовами безкоштовного надання техніки, що не дозволило їм об’єктивно оцінити, чи надане обладнання є необхідним, чи ні” всередині країни.

Радев заявив, що під час ухвалення закону не було враховано завдання, поставлені перед МВС, потреби Прикордонної поліції та пожежників країни.

За його словами, надана Україні броньована техніка може бути використана для охорони болгарського кордону та надання допомоги населенню у разі стихійних лих та аварій, у тому числі у важкодоступних районах.

Бронетранспортер БТР-60ПБ-МД1 на параді у Болгарії. 2009 рік

“Я керуюся переконанням, що безпека, здоров’я та життя болгарських громадян мають бути головним пріоритетом”, – заявив президент Болгарії.

Нагадаємо, парламент Болгарії 22 листопада ратифікував угоду про постачання ЗСУ партії бронетранспортерів із запасів болгарської поліції.

Угода передбачала безоплатну передачу Болгарією близько 100 колісних БТР з наявним озброєнням, а також запасних частин зі складів МВС країни.

Бронетранспортери радянського зразка, які мали передати Україні, були придбані кілька десятиліть тому, і вони не експлуатувалися.

Бронетранспортер БТР-60ПБ-МД1 у Болгарії

Водночас на їхнє зберігання та обслуговування МВС Болгарії мусило витрачати кошти.

Попередній спільний висновок болгарського міністерства оборони та МВС країни засвідчив, що передача бронетехніки не зашкодить обороноздатності Болгарії.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше